Paylaş

Hakkımızda

Hakkımızda

01

CE’s Mimarlık Stüdyosu

Ceren Kolan ve Efe Şentürk tarafından hayata geçirilen CE’s Mimarlık Stüdyosu,
özgün fikirler ışığında tasarımın büyüleyici gücünü kullanıp, ilham verici
eserler üreterek iz bırakmayı hedeflemektedir.
Mimarlık  ve akustik alanlarında hizmet veren CE’s Mimarlık Stüdyosu
projelereni entegre bir bakış açısı ile tasarlamakta ve hayata geçirmektedir.
02

YETENEKLERİMİZ

%

Mimarlık

%

Akustik

%

Uygulama

03

EKİP

Ceren Kolan

Yüksek Mimar / MSc Architect

Çevresel Tasarım Danışmanı /Environmental Design Consultant

 

Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümünü başarı ile tamamlayan Ceren Kolan, lisans öğrenimi sırasında yurtiçi ve yurtdışında yer alan bir çok üniversitenin gerçekleştirdiği programlara, atölye çalışmalarına ve yarışmalara katıldı. ‘Fachhochschule Salzburg, Urban Furniture Concepts International Workshop & Competition’ adlı yarışmada birincilik ödülünü kazandı. Lisans eğitimden sonra yüksek lisansını İngiltere’de bulunan ‘University of Bath, MSc Architectural Engineering: Environmental Design’ bölümünde tamamladı. Yüksek lisans eğitimi dahilinde kendi alanında Birleşik Krallık ve dünyada önemli rollere sahip olan kişiler ve kurumlar tarafından dersler aldı. Eğitim hayatının ardından, İstanbul’da bir çok mimari ve iç mimari projelerin yürütücülük görevini üstlenerek hem tasarım alanında hem de uygulama alanında bilgi birikimi oluşturma fırsatını yakaladı. 2016 yılında ise CE’s Mimarlık Stüdyosunu; mimari, akustik ve sürdürülebilir tasarım alanlarında hizmet vermek üzere hayata geçirdi.

Efe Şentürk

Yüksek Mimar / MSc Architect

Akustik Uzmanı / Acoustic Consultant

 

Lisans eğitimini, Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümünde tamamlayan Efe Şentürk, lisans eğitimi sırasında bir çok firmada çalışarak kendini mimarlık ve uygulama alanlarında geliştirdi. Lisans eğitiminden sonra ise Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı Fiziği Yüksek Lisans programını başarı ile tamamladı. Yüksek lisans eğitiminde, akustik alanında uzmanlaşarak, Türkiye’nin akustik tasarım ve uygulama alanında öncü olan projelerinde yer alma fırsatını yakaladı. Bu süreçte, çeşitli mimarlık ofisleri ile birlikte çalışarak bir çok projeye akustik danışmanlık yaptı. Halen, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İç Mimarlık Doktora programında eğitimine devam etmekte olan Efe Şentürk Türkiye’nin köklü inşaat firmalarına danışmanlık hizmeti vermektedir. 2016 yılında ise CE’s Mimarlık Stüdyosunu; mimari, akustik ve sürdürülebilir tasarım alanlarında hizmet vermek üzere hayata geçirdi.

04

İLHAMLAR

Peter Zumthor

“We actually never talk about form in the office. we talk about construction, we can talk about science, and we talk about feelings […] From the beginning the materials are there, right next to the desk […] when we put materials together, a reaction starts […] this is about materials, this is about creating an atmosphere, and this is about creating architecture.”

VIA ARCHDAILY

Peter Zumthor

“My buildings should have an emotional core –a space which, in itself, has an emotional nice feeling.”

VIA ARCHDAILY

Peter zumthor

“In a fragment of a second you can understand: Things you know, things you don’t know, things you don’t know that you don’t know, conscious, unconscious, things which in a fragrant of a second you can react to: we can all imagine why this capacity was given to us as human beings – I guess to survive. Architecture to me has the same kind of capacity. It takes longer to capture, but the essence to me is the same. I call this atmosphere. When you experience a building and it gets to you. It sticks in your memory and your feelings. I guess thats what I am trying to do.”

VIA ARCHDAILY

TurkeyThailandEnglish